Styrelse

Vöfab är ett kommunägt fastighetsbolag och styrelsen är politiskt tillsatt. Samma styrelse är även tillsatt för Vöfabs dotterbolag.

En klubba till Vöfabs styrelsemöten

Ledamöter i Vöfabs styrelse

Vöfabs ordförande Patrik Åkesson. Foto: Alexander Hall

Patrik Åkesson (KD), ordförande (foto: Alexander Hall).
E-post: patrik.akesson@vaxjo.se, tel. 070-542 17 00

Ann-Kristin Lindquist, vice ordförande i Vöfabs styrelse. Foto: Alexander Hall

Ann-Kristin Lindquist (S), vice ordförande (foto: Alexander Hall).
E-post: ann-kristin.lindquist@vaxjo.se, tel. 0733-68 70 70

Björn Svensson (M)
E-post: bjorn.svensson@vaxjo.se

Stefan Bergström (L)
E-post: stefan.bergstrom@vaxjo.se

Mikael Svensson (MP)
E-post: mikael.svensson3@vaxjo.se

Kjell Olsson (S)
E-post: kjell.olsson@vaxjo.se

Olja Pekusic (S)
E-post: olja.pekusic@vaxjo.se

Ersättare
Bengt Wellermark (M)
E-post: bengt.wellermark@vaxjo.se

Claes Bromander (C)
E-post: claes.bromander@vaxjo.se

Åke Eriksson (S)
E-post: ake.eriksson@vaxjo.se

Håkan Frizén (V)
E-post: hakan.frizen@vaxjo.se

Sammanträdesdagar 2019

Styrelsen sammanträder samtliga dagar kl. 08.00 i Vöfab-huset. Mötesdatum under 2019 är den 16 januari, 15 februari, 13 mars, 12 april, 17 maj, 14 juni, 29 augusti, 20 september, 11 oktober, 15 november och 13 december.

Årsstämma den 29 april.

Protokoll från årets styrelsemöten hittar du nedan under relaterade dokument. De öppnas som PDF.

Sammanträdesdagar 2020

Styrelsen sammanträder samtliga dagar kl. 09.00 i Vöfab-huset. Mötesdatum under 2020 är den 20 januari, 17 februari, 23 mars, 20 april, 25 maj, 15 juni, 24 augusti och 21 september.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 18 oktober 2019